Barista kvaliteediga kohv kontorist, kauplusest ja mugavuspoest

22.10.2021

Keskmine eestlane tarbib 2 tassi kohvi päevas ning eelistatuimateks kohvijookideks on cappuccino ja caffè latte. See seab kõrged ootused piimavahu kvaliteedile kõigis tarbimiskohtades, olgu selleks kontor, restoran, kauplus, mugavuspood või muu. Mis on kvaliteetse barista kvaliteediga kohvi saladus ja kuidas saavutada täiuslik tulemus võimalikult vähese vaevaga?

Thermoplan cup

Siidise piimavahu kvaliteedi tagab kooslus piima valgusisaldusest ning korrektselt seadistatud töökindlast kohvimasinast. Ootus kohvimasinale seisneb selle töökindluses ja katkematus kvaliteedis. Sageli seistakse reaalsuses aga silmitsi olukorraga, kus kohvimasina ootamatu rike seiskab mitmeks tunniks või koguni terveks päevaks kohvi väljastamise.

Kohvimasina rike ei pea kohvi väljastamist peatama

Šveitsi kvaliteediga Thermoplan täisautomaatsed kohvimasinad pakuvad lahendust – moodulipõhine kohvimasina ülesehitus võimaldab vahetada rikkis olev kohvimoodul välja ning kohvi serveerimine võib jätkuda. Mittemoodulipõhiste kohvimasinate puhul tähendaks rike pea tervet tööpäeva ootamist ja kohvimasina seismist enne kui hooldustehnikud selle kohapeal korda teevad.

Kohvijookide kvaliteet määrab, kas kohvikliendist saab püsiklient või vahetab ta eelistatud müügikohta. Kohvimasinast kvaliteetse kohvi väljastamist mõjutab nii seadme puhtus, seadistus kui ka kohviubade valik. Pesemata kohvimasin lisab kohvijoogile mõru kõrvalmaitse, mis matab kohvi loomulikud maitsenüansid. Eelkõige vajavad kohvimasina pesu puhul tähelepanu nii piimasüsteemi kui kohvijäätmete puhastus. Mõningaid kohvimasinaid on võimalik lihtsate nippidega petta, justkui oleks masinale pesu teostatud. Samas leidub ka masinaid, sealhulgas Thermoplan, mis välistavad seadme petmise, tuvastades, kui pesu teostatakse poolikult või ilma pesuaineta. Nii tead sellisest kohvimasinast kohvi tellides, et masin on puhas ja hooldatud.

 

Kohvimasina hooldus - Thermoplan

 

Baristastiilis kohv, mille kvaliteeti võid usaldada

Järjepidevalt tugeva kvaliteediga kohvi saavutab kohvimasina oskusliku seadistamisega. Kohvimasina soetamisel ei piisa seadme vooluvõrku ühendamisest ja kohviubade oamahutisse valamisest. Oluline on oskus võluda välja valitud kohviubade ja kohvimasina koostööst parimad maitsenüansid nii musta kohvi kui piimabaasil jookide valmistamiseks.

Thermoplani tipptasemel kohvimasinad pakuvad iseseadistuvaid jooke, mis tähendab, et masin seadistab kohviveskeid ise vastavalt kohviubadele ja maitseelistustele. Kohvijooke on võimalik pakkuda erinevatel temperatuuridel ja muuta saab ka piimavahu temperatuuri.

Thermoplan usability

 

Kasutajamugavus kui võtmesõna

Olulise küsimusena ei saa üle ega ümber kasutajamugavusest. Tänapäeva kiire elutempo seab kõrged nõudmised tarbimiskultuurile – kohvi valmistamine automaatse kohvimasinaga peab olema lihtne, kiire ja tulemus ootustele vastav. Tarbime suuresti silmadega, mistõttu on eriliseks boonuseks kohvimasina hea välimus ja isikupärane menüü või taustapilt. Mitmed kohvimasinad võimaldavad täna seadistada kohvimasina ekraanile nii ettevõtte logo, fotosid kui ka isikupärastada kohvijookide emotikone.

Kui otsid kvaliteeti, pane tähele, kuidas ja millest kohvi pakutakse

Kvaliteetse kohvi pakkumine saab alguse tarkadest valikutest nii seadme kui kohviubade valiku osas. Vali seade, mis võimaldab pakkuda katkematut kohvielamust ja vankumatut kvaliteeti, pakkudes lisaväärtust garanteerides seadme puhtuse ja isikupärasuse. Kohvisõbrana pane tähele, kuidas ja millisest seadmest kohvi serveeritakse – kas kohvimasin on puhas ja vastab igal ajal sinu poolt seatud kvaliteedistandardile.

 

Office coffee break
Back to top