Konna pilt pakendil tähendab, et kohvil on jätkusuutlikkuse sertifikaat

5.10.2021

Kas oled märganud väikest konna, kes mitmetele Pauligi kohvipakkidele on hüpanud? See on Rainforest Alliance‘i uus märgis. Rainforest Alliance’i sertifitseeritud toote eelistamine on hea viis toetada nii keskkonda, kus kasvatatakse kohviube, kui ka kohvikasvatajaid, kes teevad väärtuslikku tööd selle nimel, et saaksime nautida maitsvat kohvi. Kui soovid teha keskkonnasõbralikke valikuid, siis vali konnaga pakend!Nagu võib-olla juba tead, tuleb kogu Pauligi kohv tõendatud jätkusuutlikest allikatest. Selle oleme saavutanud koostöös oma sertifitseerimispartnerite ning muidugi kohvikasvatajatega.

Alates sellest aastast saab uus Rainforest Alliance‘i märgis olema järjest rohkematel Pauligi kohvipakenditel. Põhjuseks see, et 2018. aastal Rainforest Alliance ja UTZ ühinesid ning lõid uue märgise, mis nende ühendust esindab. Kõik Pauligi UTZ-sertifikaadiga kohvid lähevad ajavahemikul 2021–2022 järk-järgult üle Rainforest Alliance märgisele.

Aga miks on sümboliks just konn?

Rainforest Alliance‘i sõnul on märgisel konn järgmistel olulistel põhjustel:

  • Puukonnad on üks looduse parimaid indikaatorliike ja neid võib leida igast maailmajaost peale Antarktika.  
  • Puukonna kohalolu on märk sellest, et looduslik ökosüsteem on tasakaalus ja elujõuline. Elujõuline planeet, kus inimesed loodusega harmoonias elavad, on Rainforest Alliance‘i peamine eesmärk.
  • Konn Rainforest Alliance‘i märgisel kinnitab tarbijatele, et kohvikasvatajad ja ettevõtted on astunud samme, et muuta toode jätkusuutlikumaks, luues seega inimestele ja loodusele paremat tulevikku.

Rainforest Alliance’i märgisega kohv toetab looduse mitmekesisust ning aitab kohvikasvatajatel kestlike ja kasumlike põllumajandustavade kasutamise abil tulla toime kliimamuutustega. Paulig hangib kohvi ainult jätkusuutlikest allikatest, sest soovime, et ka järgmised põlvkonnad saaksid kohvi nautida ning et kohvikasvatus oleks ka järgmistele põlvkondadele üks võimalik elatusallikas. Loe rohkem: www.rainforest-alliance.org

Jätkusuutlik tegevus kohvi päritolumaades – varjuandvad puud ja paremad väetised

Pauligi toorkohvi hangete eest vastutava András Koroknay-Páli sõnul suureneb nõudlus kestliku kohvi järele kiiremini kui kestlikuks tõendamata kohvi järele.

„See on selge märk, et tarbijad ja ettevõtted nõuavad ja ootavad kestlikkust – usun, et see ei ole ainult trend, vaid pöördumatu muutus,“ ütleb ta.

Mida tähendab, et kogu Pauligi kohv on pärit jätkusuutlikest allikatest? Pauligil on kasutusel kaks moodust, kuidas kestlikkust tagada.  

Esiteks on olemas kolmandate osapoolte programmid, nagu näiteks Rainforest Alliance. Need tegelevad kõik ökoloogilise, sotsiaalse ja majandusliku jätkusuutlikkusega, kuigi veidi erineva rõhuasetusega. Tegelikult on aga need kolm kestlikkuse külge pikas perspektiivis sama eesmärgiga. 

„Näiteks kui me teeme koostööd kohvikasvatajatega, et tõhustada väetise kasutamist, aitab see kaitsta keskkonda üleväetamise eest ja samas suurendada ka majanduslikku kestlikkust, sest nii saavutatakse sama head tulemused, aga kasutatakse optimaalset kogust väetist,“ räägib Koroknay-Pál. 

Lisaks on Pauligil oma partnerprogrammid, mis on kolmandate osapoolte poolt tõendatud. 

„Nende eesmärk on parandada kohvikasvatajate toimetulekut, tagada kohvikasvatamise järjepidevus ja arendada tervet kohalikku kogukonda, arvestades sealjuures võrdselt ökoloogilisi, majanduslikke ja sotsiaalseid aspekte.“ 

Andráse sõnul on hea näide konkreetsetest tegudest nende programmide raames varjuandvate puude kasutamine. Pidev otsene päikesepaiste ei ole kohvi jaoks hea, seega varjuandvate puude kasutama õppimine parandab saagikust ja kaitseb saaki äärmuslike ilmaolude eest. Samuti suurendab varjuandvate puude kasutamine elurikkust ja seob süsinikku. 

„Arvan, et kaugemas tulevikus hakkab kliimamuutuse ja ekstreemsete ilmaolude mõju vähendamine järjest suuremat rolli mängima. Tulevaste projektide jaoks on olemasolevad sertifikaadid ja partnerprogrammid väga hea vundament.“ 

Kõik Pauligi ostetud 370 miljardit kohviuba aastas pärinevad jätkusuutlikest allikatest. Lisaks Rainforest Alliance’i sertifitseeritud kohvile kasutab Paulig ka Fairtrade‘i (orgaanilise toote sertifikaadiga kombineeritud) kohvi.

Back to top