Oled ergas - suudad rohkem

19.10.2018

OLED ERGAS – SUUDAD ROHKEM

Kohvipausidel on meie igapäevaelus suur tähtsus. Kiire elutempo keskel teeb see päeva väikese hingetõmbe ja aitab meil paremini toime tulla.

Kohvipausid ergutavad ja annavad jõudu edasi õppimiseks või töötamiseks. Juba pärast pooltteist tundi katkematut tööd on meil vaja hingetõmbepausi. Sellised katkestused aitavad keskenduda ja tööd paremini teha. Lõõgastav kohvipaus sõpradega värskendab keha ja nii tuleb meile uusi ideid ja mõtteid.

Tõmmake veidi hinge!

Töötervishoiu Instituudi sõnul vajab organism juba pärast pooltteist tundi pidevat tööd aega hingetõmbeks. Kohvi- ja lõunapausid aitavad organismi erksuse seisukohalt muuta tööpäeva tervikuks, mida meie keha suudab kontrollida.

Kohv on taimne toode ja sisaldab loomulikult kofeiini. See on ka üks kõige uuritumaid toiduaineid. 4–5 tassi kohvi päevas, osana mitmekesistest toitumistest, on tervele inimesele just paras kogus. Ühes tassis kohvis on kofeiini umbes 100 mg. Tass must kohvi ei sisalda suhkruid ja selles on ainult 2 kalorit. Kohvijoogi energiasisaldust mõjutab lisaks kasutatud suhkur, piim ja koor. Lisaks kofeiinile on jaksamise seisukohast olulised nii tervislik toitumine kui tervislikud eluviisid.

Kofeiinisisaldus

mg

kogus

mg/l

Kohv

100

1,25 dl

800

Energiajook

80

2,5 dl

320

Tee

50

1,5 dl

333

Koola

42

3,3 dl

127

Kofeiini tablett

100

1 tablett

 

 

Võimelge oma meel ja keha virgeks, kuni teie kohv tõmbab!