Riia viis parimat kohvikut, mida lihtsalt peab külastama

27.10.2018

Tallinna parimatest kohvikutest oleme ülevaade juba antud. Seni pole aga postitust Riia kohvikutest – ja Pauligi barista Mihkel Jürimaa otsustas juulis ette võtta Läti reisi, et külastada kohvikuid, kus pakutakse erikohvi.

Ma olen jõudnud sellisesse etappi, kus kohvinohik on üsna „keeruline“ olla. Asi on selles, et ma üritan igal reisil ja puhkusel leida SEDA ÕIGET kohta. Seda, kus pakutakse rohkem kui enam-vähem normaalset kohvi. Ma jumaldan hubaseid ja mõnusa õhkkonnaga kohti. Teenindus peab hea olema. Mulle meeldib ka, kui kohvil on oma lugu ja meeldejääv maitse. Siit postitusest leiate minu Riia kohvikute eelistused. Kõigis neist pakuti midagi pisut eripärast ja ma sain end taas tunda nagu õige kohvinohik kunagi.

ROCKET BEAN ROASTERY

See on Riia kohvikutest vast kõige tuntum, sest nad müüvad kohvi ka Eestisse, Leetu, Poolasse ja Saudi Araabiasse. Rocket Bean Roastery’l on Riias kaks kohvikut. Esinduskohvik asub Miera Streeti vanas laohoones ja seal röstivad nad kohviube. Asukoht jääb küll kesklinnast pisut kaugemale, kuid tundub, et ega see külastajaid ei takista. Esinduskohvik on hubane ja väga avar. Kohvi pruulitakse eri meetoditel, näiteks sifooniga. Riiulitel seisab kogu kohvi tegemiseks vajalik varustus (Hario keraamilised filtrid, Chemexi kohvikannud, paberfiltrid jne) ja erineva päritoluga kohv. Kui soovite proovida erineva päritoluga või valmistusviisiga kohvi, jälgida kohviubade röstimist või lihtsalt nautida tassikest head kohvi, sobib Rocket Bean Roastery teile kindlasti! Üks põnevamaid pakkumisi nende menüüs oli Magic Pussy kohv, mida tasub nimest hoolimata proovida. Pidage meeles, et nad pakuvad ka imemaitsvat sööki. Nende teine kohvik asub kesklinnas Dzirnavu tänaval.

FACEBOOK 

 

MIIT CAFFEE

Järgmisena külastasin üht kesklinna kohvikut. Miit Coffee on väga lahe hipsterlik koht, mille kohv pärineb väikestest röstikodadest ja kohvi valikut uuendatakse pidevalt. See tähendab, et kliendid leiavad alati midagi uut. Minu külastuse ajal oli valikus Five Elephant`i kohv Saksamaalt, Morgon Coffee  kohv Rootsist ja La Cabra kohv Taanist. Igaüks neist on erineva päritoluga, seega valik on rikkalik. Lisaks pakuvad nad imemaitsvat vegan toitu ning eriti lõunaajal käib kohvikus väga palju kliente. Nad korraldavad peaaegu iga kuu avalikke maitsmiseid (cupping). Kui juhtute sinnakanti, soovite maitsvat vegan toitu, erinevatest röstikodadest pärit kohvi või elamusrikkaid maitsmiseid, siis on Miit Coffee teile kindlasti meelepärane!

FACEBOOK

 

ZVAIGZNE

Zvaigzne kohvik asub kaunis piirkonnas pargi, Läti Kunstiakadeemia ja raamatupoe läheduses. Õhkkond on rahulik, hubane ja üleüldse äärmiselt meeldiv koos ilusa pargivaatega. Zvaigzne kohvikus kasutatakse Inglismaalt Lancasterist tellitud Atkinsons Coffee Roastersi kohvi. Atkinsoniga koos töötamisel on ka lahe põhjus – kohviku omanik Kristaps Kilbloks elas kunagi Inglismaal ja tutvus seal Atkinsons Coffee Roasters omanikega, kellega ta jäi suhtlema ka pärast Lätti tagasi kolimist ning hakkas ühtlasi nende kohvi tellima. Mõlemad peavad perekonnaäri ja tegutsevad ka kohvialase harimise vallas. Zvaigzne kohvikus pakutakse erinevat päritolu Atkinsoni kohvi erisugu valmistamismeetoditega. Mulle väga meeldis, kuidas baristad õpetasid igapäevaseid püsikliente filtrikohvi teisiti vaatama ja nautima. Menüüst leiate lisaks maitsvaid kooke ja eklääre. Kohvikus müüdi ka raamatut „Coffee Obsession“ mis on kohvinohikutele ja baristadele igati huvitav ning kasulik lugemine.

FACEBOOK 

 

STARS

Kõige uuem erikohvide meister Riias on Stars Café. Nad on tegutsenud umbes kolm kuud. See väike kesklinna kohvik asub tänavast natuke eemal keldrikorrusel. Hetkel kasutavad nad kahe päritoluriigi, Brasiilia ja Etioopia kohviube, mida nad ise röstivad. Mina külastasin Stars Caféd väga palaval päeval ja tellisin Espresso Tonicu – suurepärane segu Santosest ja toonikust. Nad kasutavad väikest röstimismasinat, mis mahutab korraga 1 kg ube (Stronghold S7 Pro). Tänu sellele on kõik kohvid värskelt kohapeal röstitud. Menüüs on käsitsi pruulitud filtrikohvid ja loomulikult traditsioonilised espressokohvid. Tulevikus plaanivad nad hakata kasutama ka teiste päritoluriikide kohviube. Tõepoolest väärt külastus!

FACEBOOK

 

STRADA COFFEE AND TEA RIGA

Viimase külastuse ajal avastasin Strada kohviku Riia vanalinnas. Ka see on mõnusa õhustikuga hubane kohvik, kus pakutakse erinevatel meetoditel valmistatud ja erineva päritoluga kohvi, millest üks põnevamaid on Kopi Luwak. Kui mina kohvikut külastasin, oli see kahjuks otsa saanud. Ongi põhjust tagasi minna! Nad müüvad väikeseid 50 g kohvipakke, mis on väga huvitava päritoluga, näiteks India Arabica või Uganda Robusta kohv. Niisiis, kui külastate Riia vanalinna ja soovite midagi uut – Strada on nautimiseks õige koht!

FACEBOOK