Helsingi kohvikusoovitused

20.6.2018

Helsinki erikohvide maastik on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ja jõudnud järele Stockholmi ja Kopenhaageni elavatele kohvikultuuridele. Helsingi kohvikusoovitused aitavad sul leida Soome pealinnas meeldejäävaid kohvikuelamusi. Pane tähele, et nende soovituste keskmes on peamiselt kohv.

El Fant – „Kõige ilusam“

 • Katariinankatu 3, 00101 Helsingi

El Fant on üks uuemaid Helsingis erikohvi pakkuvaid kohvikuid ja see asub vahetult Senati väljaku ja Helsingi toomkiriku kõrval. Loodud on kaunis koht, kus Helsingi ühe vanima hoone juures istet võtta. Minimalistlik interjöör on väga põhjamaine ja paitab silma.

Kohvikus serveeritakse Good Life Coffee röstitud kohvi ning kohvi kõrvale on alati valikus magusaid ja soolaseid suupisteid. Pakutakse ka lõunat, mis on sageli köögiviljapõhine või sisaldab lausa vegan-koostisaineid.

 

Andante – „Kõige Instagramitavam“

 • Fredrikinkatu 20, 01200 Helsingi

Andante on kohvik, kuhu minna suurepärase kohvi ja ilusate (kohvi)piltide pärast. Kohvikus serveeritakse erinevate röstijate kohvisid üle maailma (La Cabra Coffee Roasters, Five Elephant Coffee Roastery, The Barn Coffee Roasters, Koppi Fine Coffee Roasters, kui nimetada vaid mõnda) ja nende tõmmised on alati väga hästi tehtud. Kohvi kõrvale pakutakse toorkooke ja muid maitsvaid suupisteid. Andantet on nimetatud kõige Instagramitavamaks kohvikuks Helsingis mitte ainult selle ilusa interjööri tõttu, vaid ka seepärast, et sinu lattet kaunistab alati suurepärane lattekunst.

Andante asub Punavuoris, kus on palju väikesi poode. Kui tuled Helsingi kesklinnast, astu trammile nr 3, mis toob su täpselt Andante ukselävele. Kohvikus on kümmekond lauda, aga arvestama peab, et mõnikord võib see koht üsna rahvarohke olla.

 

Good Life Coffee – „Parim teenindus“

 • Kolmas Linja 17, 00530 Helsingi

Good Life Coffee'sse kohvi jooma minemine on nagu vanemate külastamine. Tunned end alati teretulnuna ja mis veel parem – sinu tass kohvi maitseb tõenäoliselt parem kui su vanemate juures. Kohvikul on oma röstikoda ja seal pakutav kohvivalik muutub aeg-ajalt. See ei muuda aga tõsiasja, et Good Life Coffee kohv on alati meisterlik.

„Kui aus olla, siis suurepärase kohvi saamisloo aluseks on nohiklik teooria. Me ei tüüta sind keemiaõppega, vaid paneme selle lihtsalt tassi ja serveerime tõeliselt meelierutavat kohvi.“ Kas seda saaks veel paremini öelda?

Good Life Coffee kohvik asub Kallios, Helsingi trendikas linnaosas. Kohvikus on ainult mõned lauad, kuid kui oled valmis veidi ootama, saad tõenäoliselt istekoha.

 

Kaffa Roastery – „Suurim valik kohvisid ja valmistamismeetodeid“

 • Pursimiehenkatu 29, 00150 Helsingi

Kaffa Roastery on Helsingi Punavuori linnaosas kohvi röstinud alates 2009. aastat ja nad serveerivad oma suurepärast kohvi oma röstikoja kohvibaaris. Espresso, v60, Aeropress, sifoon jne. Sina nimeta kohvi valmistamisviis ja neil on see tõenäoliselt võimalik. Röstikojal on klaasuksed, nii et kohvi nautides saad vaadata, kuidas röstimine käib. Kohvik keskendub üsna tugevalt kohvile, kuid valikus on ka mõningaid väikesi magusaid ja soolaseid suupisteid. Viimasel ajal on nad plaaninud keskenduda ka kohvi ja kokteilide segamisele, kuid arvan, et sellest kuuleme juba täpsemalt mõne aja möödudes.

Kaffa Roastery asub Punavuoris vanas tehasehoones. Helsingi kesklinnas saad istuda trammile nr 1, mis peatub täpselt Kaffa Roastery kohviku ees.

 

Johan & Nyström – „Parim interjöör / kõige hubasem“

 • Kanavaranta 7, 00160 Helsingi

Johan & Nyström kohvik asub Helsingi Katajannokka linnaosas suurte lagede ja punaste tellisseintega vanas tehasehoones vahetult Senati väljaku kõrval. Kui sulle meeldivad punastest tellistest hooned sama palju kui mulle, siis meeldib sulle Johan & Nyström (või lausa armastad seda!). Teise korruse diivanid on kohvi nautimiseks ja lõõgastumiseks eriti mõnusad. Suuremate gruppide kõrval, näiteks töökokkusaamiste korraldamiseks, on kohvikus olemas suurem laud, kus suurepärast kohvi juues koosolekut pidada.

Kohvikus kasutatakse Rootsis röstitud erinevat päritolu kohviube ja tavaliselt saab valida kolme filtrikohvi või kahe espresso vahel. Filtrikohvi puhul on valmistamisviisidest olemas v60, Aeropress, Chemex või portsjoni kaupa valmistamine.

 

Kahvila Sävy – „Kõige robustsem, heas mõttes“

 • Aleksis Kiven katu 12, 00500 Helsingi

Kahvila Sävy asub Helsingis Kallio linnaosas ja on nagu selle ümbruskond võluvalt robustne. Kohvikus on suvaliselt valitud lauad ja toolid ning paremaid aegu näinud lagi ja põrand. Ära arva, et teenindus meenutab interjööri. Kohvikus töötavad poisid ja tüdrukud on alati külalislahked ja siin hinnatakse vabameelset teenindust. Sävys on sageli üpris vaikne, sest paljud tulevad siia oma sülearvutitega tööd tegema, nii et see on suurepärane koht endale natuke aega võtta ja rõõmsaid mõtteid mõelda.

Kahvila Sävy pakub regulaarselt Good Life Coffee kohviube ja mõnikord on nende riiulitel külalisröstikodade nagu Square Mile Coffee Roasters, Heart Coffee Roasters ja Five Elephant Coffee Roastery toodangut. Kui hakkad püsikliendiks, siis küsi endale kindlasti kohviku templikaart, sest sellele tehakse templid vana rongipileti templilööjaga. Kui vinge!

Vahva fakt: Kahvila Sävyt nimetatakse sageli tšempionide kohvikuks, sest siin töötavad mõlemad 2017 Finnish Cup Tasting ja Brewers Cup võistluse võitjad.

 

Cafetoria Roastery – „Empanadad!"

 • Runeberginkatu 31, 00100 Helsingi

Töölös, linnaosas kus Cafetoria Roastery tegutseb, on erikohvi pakkuvatest kohvikutest mõneti puudus olnud. On väga hea, et Cafetoria Roastery seal kohvi ihkavatele linnaelanikele kohvi pakub. Kohvikus müüakse ka erinevaid kohviga seotud vidinaid ja loomulikult nende enda röstikoja tooteid.

Kohvikus pakutakse veidi magusat ja toreda üllatusena ka empanadasid. See on ilmselt sellepärast, et omanikud ja töötajad on osaliselt pärit Ladina-Ameerikast. Nad röstivad oma kohvi Lohjas, 50 km Helsingist loodes, nii et nende sealse külastamisega oleks natuke tegemist. Hea, et nad Töölöst leiab. Hiljuti avasid nad kohe Kamppi ostukeskuse kõrval teise kohviku.

 

La Torrefazione/Fratello Torrefazione – „Parimad külalisespressod“

 • Aleksanterinkatu 50, 00100 Helsingi
 • Kauppakeskus Kamppi, 7th floor, 00100 Helsingi
 • Yliopistonkatu 6, 00100 Helsingi

La Torrefazione on esimene kvaliteedil põhinev kohvik, mis on hakanud üle Soome mitmeid kohvikuid avama. Helsingis on kaks La Torrefazione kohvikut ja üks vennas nimega Fratello Torrefazione. La Torrefazione kohvikutes pakutakse loomulikult kvaliteetkohvi, kuid valikus on ka hommikusöök, lõunasöök ja nädalavahetustel brunch.

Kohvist on neil loomulikult espressopõhised joogid, kus saad valida Kaffa Roastery röstitud tavalise espresso ja külalisröstikodade toodete vahel, milleks on tavaliselt midagi erilist mõnest Põhjamaade röstikojast. Eriliseks on asjaolu, et kohvikus pakutaks sifooniga valmistatud filtrikohvi, mis on väga nohiklik ja naljakas viis kohvi valmistada.

 

Paulig Kulma – „Kõige mitmekülgsem“

 • Aleksanterinkatu 9, 00100 Helsingi

Kohvik, röstikoda ja baristainstituut Helsingi keskmes. Tassi valamised, loengud, DJ-d ja nii edasi. Paulig Kulmas toimub palju. Me ei taha enda kohvikust väga palju rääkida, kuid julgustan sind seda ise vaatama minema. Meie röstija Tomi röstib esimesel korrusel kohvi peaaegu iga päev ja oled alati teretulnud temaga kohvist või elust enesest juttu ajama. Meil on valikus alati vähemalt neli hooajalist ühe röstikoja kohvi. Ära unusta PureHero valmistatud toorkooke ja smuutisid, mis on lihtsalt suurepärased (ja enamik neist on vegan!). Samuti on kohvikus iga päev lõunaks salatibufee ja pühapäeviti pakume brunchi.

 

Artisan Café – „Parimad kohvivestlused“

 • Vuorikatu 8, 00100 Helsingi

Iga kord kui Artisan Cafésse sisse astuda, on ülimalt tõenäoline, et pead tol päeval tööl oleva baristaga 15–20-minutilise vestluse kohvist. Siin paistab silma tõeline kohvikirg ja selle arvustuse kirjutamise päeval pidi barista tegema kuus espressot, et tõmmis täpselt õige tuleks. Mitte sellepärast, et ta ei teadnud, mida teeb, vaid ta keeldub mulle serveerimast „espressot, mis maitseb okeilt“. Meile meeldib selline kirg ja valmidus pakkuda klientidele parimat, mis võimalik.

Artisan Café on ka üks teretulnud uustulnukaid Helsingi kohvimaastikul ja see asub Helsingi südalinnas vahetult Helsingi ülikooli kõrval. Kohvikus serveeritakse Tim Wendelboe ja Coffee Collective'i röstitud isuäratavaid kohvisid ja mõningaid nende endi röste. Artisan Café on üks väheseid (või isegi ainus?) kohvikuid Helsingis, kus müüakse Geisha kohvi.

 

Maja Coffee Roastery – „Kõige minimalistlikum“

 • Lehtisaarentie 1, 00340 Helsingi

Võimalik, et Maja Coffee Roastery on üks kõige enam hämmingut tekitavaid kohvikuid Helsingis. See jaapani ja põhjamaade disainist mõjutatud kaunitar asub täiesti suvalises linnaosas Lehtisaaris Helsingi äärelinnas. Kuidas saab midagi nii trendikat asuda sellises kohas? Ära saa valesti aru, see on väga positiivne märk, et ka äärelinlastele on tekkimas kohti, kust head kohvi saada.

Nagu nende kujunduski on nende kohvivalik üpris minimalistlik, sest neil ei ole espressomasinat. Nad valmistavad oma kohvi Kono filterkohvikannudega ja Maja võib olla ainus koht Soomes, kus sellist valmistamismeetodit kasutatakse. Kui sulle meeldib caffe latte, siis proovi nende café au laiti, mis on saanud klientidelt suuri kiidusõnu. Nagu nimigi ütleb, on Maja kohviröstikoda ja nende röstimismasin asetseb just leti kõrval. Kui hästi läheb, võid isegi kohvi rüüpamise kõrvale röstimist jälgida.

 

Kahvi Charlotta – „Hubane nagu sinu oma elutuba“

 • Runeberginkatu 5b, 00100 Helsingi
 • Korkeavuorenkatu 47, 00130 Helsingi

Kahvi Charlottal on Helsingis kaks kohvikut, mõlemad üsna kesklinnas. Mõlemad on sisustatud kohviga seotud sisustuselementidega nagu pildid, kohvikotid ja nii edasi. Kohvikud tunduvad kohana, kuhu on lihtne minna ja tunda end nagu oma elutoas. Boonuspunktid lugude eest reisist kohvi päritoluriikidesse, mida on kohvi rüübates huvitav lugeda. Kohvikus pakutakse nende endi kohvisid, aga seda ei oska me öelda, kas neil on olemas oma röstikoda. Siiski on ühepäritolukohvid ja segud olnud maitsvad. On näha, et nad hoolivad kohvikasvatajatest, sest nende seinad on kaetud lugude ja faktidega päritolumaade kohta.

 

Kaffecentralen – „Parim koht, kust koju kohvitarvikuid osta“

 • Fredrikinkatu 59, 00100 Helsingi
 • Korkeavuorenkatu 25, 00130 Helsingi

Tahad koju espressomasinat osta? Siis on Kaffecentralen koht, mida Helsingis külastada. Neil on parim valik koduseks kasutamiseks mõeldud espressomasinaid, kohviveskeid, muid kohviaparaate, erinevatest röstikodadest pärit kohvisid ja ka suur valik teesid. Kohvikutes pakutakse espressopõhiseid jooke ja filtrikohvi, mida valmistatakse tavaliselt veidi tumedamast, Itaalia stiilis röstidest. Pöial üles espressohindade eest, sest doppio maksab nende kohvikutes umbes 2 eurot.

Neil on ka oma mikroröstikoda nimega ROST & Co, mis võitis eelmisel aastal Helsingi kohvifestivalil parima filtrikohvi auhinna, nii et neilt saab kvaliteetkraami.

 

Back to top