Parimad kohvikud Budapestis

13.10.2017

Meeldivaks üllatuseks on Budapesti eriilmeliste kohvikute kvaliteet – alates väga professionaalsetest baristadest kuni trendikate interjöörideni välja. Saa osa Budapesti kohviekskursioonist, mille giidiks on Paulig Professional Baltikumi turundusjuht Berit Brant.

CAFE FREI
Cafe Frei kohvikuid võib leida kõikjal maailmas. Neil on erakordselt suur menüü nimega „Tasting the World“ (maitstes maailma). Menüüs on rohkem kui 70 erinevat kohviretsepti maailma suurtest „kohviköökidest“. Kõik nende kohvijoogid on valmistatud käsitsi sorteeritud värskelt röstitud araabika kohviube kasvatavate istanduste valikust.
www.cafefrei.com


MANTRA COFFEE
Väike kohvik, kus ei olnud väga palju kohti, aga mille kohv oli suurepärane ja barista tõeline professionaal. Pakuti ka Cascara marju ja lilleteed nii kohapeal joomiseks kui ka kaasa ostmiseks. Pärast uuele aadressile (Veres Pálné tänav 17) kolimist on kuulda, et Mantral on nüüd mugavate toolidega suurem siseruum ja kohvikus valdab sama positiivne energia. Ootame huviga uue kohaga tutvumist.
mantracoffee.hu


BUDAPEST BARISTAS
See kohvik asub tiheda liiklusega Muzeum Körut tänaval. Seal pakutakse kohvi kõrvale Prantsuse stiilis hommikusööki ja maitsvaid kooke, kuna omanikud Bence ja Nora armastavad nii kohvi kui ka kooki.
www.facebook.com/budapestbaristas


FEKETE
Enne tagahoovis hommikueine saali ja õllebaari avamist oli Fekete Budapesti väikseim spetsiaalkohvik. Nüüd on neil tänava ääres väike kohvik ning tagaaias kaunis ja tunduvalt avaram õllebaar õues einestamise võimalusega. Pakutakse ka mitmesuguseid lisasid nagu T-särgid, märgid, kruusid jne. Menüüs on ka külmpruulitud ja nitro kohvid.
feketekv.hu


KONTAKT
Kontakt ei tee kohvi puhul mingeid järeleandmisi. Nende moto on „Ei suhkrule, ei Americanole, ei piimale filterkohvis“. Ühe kohviröstija toodangu asemel kasutavad nad mitme erineva, peamiselt Skandinaavia röstikoja kohviube. Kontakt on tuntud ka oma nitro kohvi poolest.
kontaktcoffee.com


MY LITTLE MELBOURNE & MY LITTLE BREW BAR
2012. aastal asutatud My Little Melbourne on tuntud kui üks Budapesti käsitöökohvi liidritest. Omanikke inspireeris nende reis Austraaliasse, tänu millele sai eesmärgiks tuua killuke Austraaliat ka oma kohvikutesse. Viimastel aastatel on MLM kogenud peadpööritavat kasvu: avati uusi kohvikuid, asutati oma röstimiskoda – Racer Beans, alustati SCA (Speciality Coffee Association) diplomikursustega ning hiljuti saavutati teine koht barista, kohvivalmistamise ja Coffee in Good Spirit kategooriates.
mylittlemelbourne.hu