5 nippi, kuidas kasutatud kohvipuru abil majapidamises korda hoida

Mõnusast hommiku- või pärastlõunakohvist üle jäänud musta värvi kohvipaks ei tundu esmapilgul just kõige ideaalsema puhastusvahendina – pigem vastupidi. Sellele vaatamata on kohvipaksul kümneid ja kümneid häid kasutusviise, kuidas sellega majapidamises korda hoida. Siin on neist viis!

1. Kohviseep

Kasutatud kohvipurust saab teha tõhusa nahka turgutava ja surnud rakke eemaldava seebi. Vahel nimetatakse sellist seepi ka aedniku seebiks – aiatöö võib olla kätele paras katsumus ning kätele kogunenud mustuse saab kõige paremini ära just kooriva seebi abil. Boonuseks kaunile ja hoolitsetud nahale jätab kohviseep kätele ka mõnusa aroomi!

2. Lõhnavabad käed

Kes ei teaks seda tunnet, kui õhtusöögi tegemisel kasutatud kala, sibula või küüslaugu aroom väga visalt kätelt maha tuleb. Siingi on abiliseks kasutatud kohvipuru! Kui kohviseebi valmistamiseks aega napib ning ebameeldivast lõhnast on vaja lahti saada ruttu, siis piisab ka sellest, kui käsi peale pesu kohvipaksuga hõõruda. Abrasiivne kohvipuru hõõrub lahti surnud naharakud, mis hoiavad endas ka ebameeldivaid lõhnasid. Ära unusta käsi pärast puhtaks loputada ja hoolikalt kuivatada!

3. Looduslik lõhnastaja

Kohvipaksu kuivatamisel saab sellest loodusliku lõhnastaja, mis aitab peita ebameeldivaid aroome külmkapis, sügavkülmas, kappides või autos. Erinevalt kunstlikest lõhnastajatest on kohvipaks loodusliku koostisega ega pane kappe lõhnama ebaloomulikult magusalt või peadpööritavalt tugevalt. Aseta kasutatud kohvipuru lihtsalt avatud anumaga külmikusse või sügavkülma ja nii lihtne ongi! Kappi või autosse riputamiseks võid kuivatatud kohvipaksu mähkida marli või suka sisse.

4. Nõudepesuabiline

Kasutatud kohvipuru tekstuur muudab selle ideaalseks nõudepesuabiliseks pottide-pannide küürimisel. Nagu kosmeetikas, töötab ka nõudepesus kohvi justkui koorijana, mis aitab põhja kõrbenud toitu pottidelt ja pannidelt maha hõõruda. Lihtsalt puista kasutatud kohvipuru mustade nõude põhjale, hõõru hoolega ning loputa korralikult. Tasub aga tähele panna, et heledat tooni pottidele-pannidele võib kohv jätta tumeda pigmendi! Kogu kohvipaks pärast nõudepesus kasutamist jälle kokku ja viska biojäätmete hulka.

5. Libedatõrjevahend

Kasutatud kohvipurule leiab kasutust ka õues, isegi kui väljas valitsevad miinuskraadid. Kui tunned, et kasutatud kohvipaksu “väärindamiseks” saavad praktilised rakendused otsa, siis võid proovida seda kasutada kui looduslikku libedatõrjevahendit. Kohvipaks on suurepärane alternatiiv soolale, et libedad kõnniteed ja sissesõiduteed ohutuks muuta!

Back to top