Tulemused

Inimtegevuse tõttu paisatakse Maa atmosfääri ligikaudu 4 miljardit tonni rohkem süsinikku kui siduda suudetakse. Süsihappegaasi kontsentratsiooni suurenemine atmosfääris on üks olulistest kliimasoojenemise põhjustajatest.

Et vähendada tootmise ja jäätmekäitluse tõttu õhku paisatud süsihappegaasi ja selle mõju keskkonnale, tuleb rohkem süsihappegaasi siduda. Endale toitainete tootmiseks seovad taimed süsihappegaasi ja vee valguse toimel glükoosiks. Selle protsessi käigus vabaneb hapnik. Üks täiskasvanud puu seob aastas ligikaudu 22 kg süsihappegaasi.

Täna on puude istutamine sisuliselt ainus võimalus kohvitarbijate jalajälge kustutada – paljud muud tegevused vähendavad inimtegevuse mõju, kuid ei nulli seda. Sel aastal innustame kohvipuru kampaanias osalejaid võtma kasutatud kohvipuru jaoks kasutusele biojäätmete konteiner, kuhu võib visata ka muud biojäätmed. Kampaania maandumislehelt leiad küsimustiku, kus saab nii ettevõte kui eraisik mõõta oma kohvitarbimise jalajälge.

Aasta lõikes võtame kampaanias osalejate küsimustiku tulemused kokku ja kustutame kohvitarbijate jalajälje ühise puude istutamisega! Seda ikka selleks, et kohvi tarbimisest jääks maha võimalikult väike jalajälg ja saaksime kohvi nautida ka mitmekümne aasta pärast.

 

                                                                            

 

 

Back to top