Paulig annab ka tootmisprotsessi käigus tekkivatele kohvijäätmetele uue elu, investeerides 1,1 miljonit eurot idufirmasse Kaffe Bueno

Jätkusuutlikkuse valdkonna eestvedajana otsib Paulig aktiivselt uusi ärimudeleid, mis soodustavad ringmajandust ja vähendavad kliimamõjusid. Pauligi kapitali-investeeringute inkubaator PINC panustab Taani idufirmasse Kaffe Bueno, mis taaskasutab Pauligi Vuosaari kohvitehases tootmisprotsessi käigus tekkivad kohvijäätmed väärtuslike kosmeetikatoodete ja funktsionaalsete toitude koostisosana.

PINC news

PINC investeerib alustavatesse iduettevõtetesse, mille tegevusvaldkond on seotud toidu tulevikuga. Kaffe Bueno ja PINCi koostöö algas umbes aasta tagasi Pauligi Vuosaari kohvitehase jahvatatud kohvijäätmete taaskasutamise testimisega. Kohvitootmise kõrvalsaadust kasutatakse nüüd kosmeetika ja funktsionaalsete toitude toorainena.

„Osalemine selles põnevas projektis, kus kohvijäätmetele antakse uus elu, on olnud väga põnev ja rahuldustpakkuv. Oleme aastaid uurinud erinevaid kohvijäätmete taaskasutamise võimalusi ja on rõõm näha, et leidsime suurepärase lahenduse,” räägib Pauligi Vuosaari kohvitehase kinnisvara- ja turvajuht Timo Tuukkanen.  

Pauligil on ambitsioonikad jätkusuutlikkuse eesmärgid ning nende saavutamine nõuab uuendusi ja koostööd. Kohvijäätmete taaskasutamise testimine viis tehinguni, mille kaudu Paulig investeeris Kaffe Bueno ärisse.

“Kaffe Bueno on PINCi ja Pauligi jaoks ideaalne partner. Soovime toetada idufirmasid, millel on strateegiline, majanduslik ja ühiskondlik mõju ning Kaffe Bueno vastab kõigile nõuetele,”ütleb PINCi juht Marika King.

Viimastel aastatel on kohviga seotud toodete arv kasvanud, alates funktsionaalsetest jookidest ja toidust kuni kosmeetikani. Ja selles valdkonnas on veel palju avastamata võimalusi.

„Kohvi jõud on hämmastav. See on palju enamat kui lihtsalt jook. Colombias üles kasvades kasutasime kohvi kõigeks: haavade ravimiseks, nahahoolduseks, magustoitude valmistamiseks ja muuks,” räägib Kaffe Bueno tegevjuht Juan Medina, kes on ka üks ettevõtte kolmest asutajast. „Meie eesmärk on saada kasvavas biomajanduses märkimisväärne roll ja tuua kohvi tervisemõjud laiema avalikkuse tähelepanu alla. Meie puhas Kaffe Bueno õli on juba kogu maailmas saadaval kvaliteetsete kosmeetikatoodete tootmiseks ning mitmeotstarbelist Kafflori jahu saab kasutada tervislikumaks küpsetamiseks. Investeering võimaldab meil laiendada tootmist nõudluse rahuldamiseks. Lisaks saame kiirendada uue toodete väljatöötamist.”

Ülemaailmselt on tervist edendava koostisosana kasutamiseks saadaval 10 miljardit kilogrammi kohvijäätmeid.

Loe rohkem siit: https://www.pauliggroup.com/news/paulig-gives-its-coffee-waste-a-new-life-paulig-venture-arm-pinc-leads-eur-11-million-seed-round-in-kaffe-bueno

 

 

 

 

 

 

Back to top