Edulood kodudest

Siia kogume lood tublidelt eraisikutelt, kes on asunud kodumajapidamises biojäätmeid sorteerima või leidnud põneva viisi kasutatud kohvipurule uue energia andmiseks. Soovid siin näha ka oma lugu? Jaga seda meiega!

Coffee cups

Sorteerin kohvi nii biojäätmetesse kui kasutan ka taimede väetisena. Eriti ilusaks lähevad kevadel pojengid, kui neile alla panna kohvipaksu. Olen märganud aias ka palju vähem tigusid, peale seal kohvipaksu kasutamist.

***

Elan kortermajas ja meil on olemas biojäätmete jaoks eraldi kast, aga mina sinna kohvipuru ei pane.

Olen kasutatud kohvipuru kogunud nüüd vist juba 5 aastat. Minu õde, kellel on aiamaa ja kes oli hädas kahjuritega, aga mürgitada ei tahtnud, oli kusagilt lugenud, et kohvipuru võiks aidata. Tema toob mulle aeg-ajalt omatehtud hoidiseid, ma hoian tühjad purgid alles ja tagastan talle ning hakkasin neid täitma kuivatatud kohvipuruga, sest märjalt läheb see hallitama. Kuna elan üksi, siis teen kohvi tassi sisse, hiljem tõstan puru laiema anuma sisse, mida hoian aknalaual. Kui puru on kuivanud, siis tõstan purkidesse. See on ilmselt mõne jaoks tüütu, aga pensionärina mul aega on.

Seoses koroonapiirangutega oleme sel aastal saanud õega kohtuda harva.

Kuna olen harjumusest kohvipuru ikka edasi kogunud, siis viisin selle poja juurde aeda ja segasin mullaga.

***

"Peres oleme abikaasaga kahekesi ja joome kohvi üsna palju enda arvates. Kohvipuru, mis meil jääb seoses filterkannu kasutamisega järgi, kasutan  toalillede ja suvel rõdutaimede mulla lisandina, juuste pesuks, saunas kehakoorijana koos meresoola ja meega."  Merle

Back to top