Prisma edulugu

Prismale on keskkonna teema oluline, nad on panustanud nii energiasäästlikumatesse lahendustesse, ringmajanduse edendamisesse, toiduraiskamise vähendamisesse kui ka vastutustundlikuma tarbimise suurendamisesse. Neile on olulised nii inim- kui ka loomade õigused, keskkonnasõbralikud pakendid, õiglane kaubandus, korduvkasutatavad ostukotid, taaskasutus kui ka töötajate ja klientide teadlikkuse tõstmine.

Prisma edulugu kohvipuru

 

Meie kauplustes on biojäätmeid eraldi kogutud juba aastaid, oleks mõeldamatu poes tekkivad toidujäätmed olmeprügisse visata. Kontoris tekkis biojäätmete jaoks eraldi kogumise võimalus 2019. aasta kevadel uude kontorisse kolimisega. Köök sai suurem ja seal on ruumi lausa viiele eraldi kastile: paber, plast, taara, olme- ja biojäätmed. Seinal on juhend ja kastid on selgelt piktogrammide ja kirjeldustega tähistatud. Lisaks oli uues kontoris kohe võimalus panna ka külaliste alas oleva kohvimasina juurde kolme jaotusega konteiner ja biojäätmed ehk peamiselt hakati sinna koguma kasutatud kohvipuru.

Prisma kohvipuru edulugu

Kasutatud kohvipuru tekib peamiselt hommikupoolikuti, praegusel, osaliselt kodukontori ajal, kokku umbes 4-5 kg nädalas. Tänu selgetele juhenditele ja pidevatele meeldetuletustele on kõik inimesed hakanud prügi sorteerimisele tähelepanu pöörama ja igapäevaselt kohvimasinat tühjendades on kõigile loomulik sealne ülejääk biokonteinerisse panna. Pauligi 2019. aasta kohvipuru kampaania tundus väga mugav viis enda kohvinautimisest tekkiva ülejäägi taaskasutusse saatmiseks. Kui Pauligi kampaania lõppes, tekkis kontorirahva hulgas huvi, et kui Paulig kohvipuru enam ei kogu, siis kas võiks seda siiski keegi ära kasutada. Nõnda ongi soojemal ajal kontori kohvipuru jõudnud tublide aiandushuvilistest töötajate koduaedadesse – sõstrapõõsaste ja viljapuude alla.  

Kogu ringmajandus ja sealhulgas enda tekitatud jäätmete vastutustundlik käitlemine on pidev töö, mida inimesed heal meelel omaks võtavad. Kui seda teadvustada järjepidevalt ning anda häid ja lihtsaid nippe, oskusi, siis võidame sellest kõik. Suured asjad saavad alguse väikestest tegudest!

Prisma logo
Back to top