Blend 2080 - kohv ilma kohvita

24.1.2019

Miks Paulig valmistas kohvi ilma kohvita? 

Viimaste arvutuste kohaselt ei jätku toimuvatest kliimamuutustest johtuvalt aastaks 2080 kohvi enam kõikidele. Kui nii peaks juhtuma, siis millega oleks võimalik kohvi asendada?

Nendest eeldustest lähtuvalt sündis Blend 2080 - kohv ilma kohvita. Oma tulevikuseguga soovib Paulig luua diskussiooni vastutustundliku tegutsemise olulisusest, et kohvi sünget tulevikku oleks võimalik vältida.

Kuidas toode valmistati ja kuidas see maitseb? 

Paulig kutsus tulevikukohvi visiooni väljatöötamisel ning arendamisel appi rahvusvaheliselt tunnustatud Austraalia kohvispetsialisti Matt Pergeri. Ülejäänud meeskond koosnes Pauligi tippspetsialistidest - peadegustaator Marja Tourist, baristade koolitusspetsialist Jori Korhosest, röstija Tomi Niemisest ja tootearenduskoordinaator Annina Hidenist.

Toodet arendati pikka aega ja kasutuses olid kümned toorained, millega üritati jäljendada kohvi unikaalset maitset - seda edutult. Arendajad kirjeldasid segu maitset igava ja üheülbalisena ning vaid väga kaugelt halba kohvi meenutavana.

Milline oli retsept?

Blend 2080 sündis järgnevatest toorainetest: odralinnastest, kuivatatud viigimarjadest, fermenteeritud pu'er teest ja ahvileivapuu jahust.

Ühe portsjoni valmistamiseks võib kasutada järgnevaid koguseid:

Odralinnased 4g
Kuivatatud viigimarjad 4g
Pu'er tee 3g
Ahvileivapuu jahu 1g 

1. Jahvata odralinnased võimalikult peeneks ja haki viigimarjad võimalikult väikesteks tükkideks. Purusta tee. Sega kõik komponendid kokku.

2. Valmista jook aeropressiga kasutades topeltfiltrit. Tõmbamisaeg 1,5 min, mille järel pööra aeropress ümber ja vajuta kolb aeglaselt alla nii, et kolb on alumises asendis, kui aega on kulunud kokku 2 min 15 sek - 2 min 20 sek.

Kuidas paulig hoolitseb kohvi helgema tuleviku eest?

Loe kohvi vastutustundlikust tootmisest siit.

”Usume, et kohvi vastutustundlik lisandväärtuse ahel - kohvipõõsast kohvitassini - on võtmeküsimuseks kohvi helgema tuleviku kindlustamisel. Pauligis teeme selle saavutamiseks tugevat tööd." - Minna Lampinen, Senior Manager, Paulig

Back to top