5 Tallinna kõige mõnusamat kohvikut

22.12.2017

Paulig Groupi barista Kati Kivikas käis Tallinnas otsimas mõnusaid kohvikuid ja tutvumas nende menüü ning kohvivalikutega. Kati kirjutas oma meeldivatest leidudest baristainstitute.com blogis ja nüüd pakume seda ka teile lugemiseks.

Kui oled Tallinnas ja soovid nautida head kohvi, siis kutsun sind endaga kaasa, et tutvustada sulle mõnda mõnusat kohvinautlemise kohta. Tallinnas on mitmeid suurepäraseid kohvikuid, kuid siit nimekirjast leiad minu viis lemmikut.

Kohvispetsialisti ja -gurmaanina hindan seda, kui kohv valmistatakse käsitsi ning hetkel on kohvipruulimisel minu lemmikuteks Hario V60 või Chemex. Hindan neid puhta maitse ja kohvi parimate omaduste esiletoomise pärast. Siiski ei suuda ma ära öelda ka heast espressost.

Tallinnas on minusuguse kohviarmastaja jaoks palju ägedaid kohvikuid. Niisiis, astume mõnda nendest ka sisse!

Renard Coffee Shop: parimad kohviteadmised

Renard Coffee Shop asub trendikas ja boheemlaslikus Tallinna linnajaos Telliskivi Loomelinnakus.

Menüüst leia paljusid erinevatest riikidest pärit kohvisorte. Külastajatele vahelduse pakkumiseks muutub koha kohvivalik aeg-ajalt. Seda kohvikut külastades meeldib mulle proovida erinevaid ühe kindla piirkonna ubadest valmistatud kohvisorte. Viimati nautisin HarioV60ga valmistatud Keenia Gathugut, mille maitse oli erakordselt puhas ja värske ning kus leidus õrnu pamplinüansse.

Selles kohvikus suhtutakse kohvisse suure austusega. Töötajad on ehedad baristad ja suured kohvispetsialisti ning tänu kohvikupidajate lõputule kohviarmastusele, pakutakse kohvikus tõelist kohvielamust. Siit leiad erinevates röstikodades loodud mitmeid erinevaid kohvisegusid. Selle koha muudab väga eriliseks see, et kohvi pruulitakse siin suure armastuse ja kirega.

Koduleht: www.renard.ee

Facebook: www.facebook.com/renardcoffeeshop

RØST Pagar & Kohv: hea kohv ja saiakesed

Røst Pagar & Kohv on väga hubane kohake, kus on kõigest kuus lauda. See asub kesklinnas Rotermanni kvartalis. Røst Pagar & Kohvis ühendatakse omavahel kaks suurepärast asja: värskelt valmistatud kohv ning ahjusoe leib ja saiakesed. Kohvikus küpsetatakse värsket leiba kogu päeva jooksul ja see koht lõhnab lihtsalt võrratult.

Koha menüü on imelihtne, põhinedes enamjaolt espressopõhistel jookidel, nagu espresso macchinato, cappuccino ja flat white. Siiski leiab siit ka pour-over ehk ülevalamismeetodil valmistatud kohvi, mis on pruulitud seadmetega, nagu Chemex, V60, Aeropress ja Kalita. Saada on väike valik kohvi väikeröstijatelt ja seda valikut vahetatakse aeg-ajalt. Päeval, mil mina neid külastasin, pakuti USA läänerannikul röstitud kohvi. Esindatud olid Sight Glassi, Mothershipi, Dark Horse’i, Blue Bottle’i kohviröstijad jt.

Endale võtsin Sight Glassi röstitud Keenia Windrush, Kiambu Peaberry, valmistatuna V60-ga. See oli mahlane, värske ja õrn ning tuntava mustsõstra maitsega.

Seega, kui soovid tassi head kohvi ja värsket leiba või saiakesi, on see koht, mida Tallinnas külastada. NB! Kui lähed, siis proovi kindlasti nende kaneeli- või kardemonikukleid.

Koduleht: www.rost.ee

Instagram: www.instagram.com/rostpagar

The Living Room: autori valik

Väike gurmaanidele mõeldud kohvik, Tallinna kesklinnas, kõigest kahe minuti kaugusel Vabaduse väljakust. Nende tunnuslause on „Eelista head kohvi halvale!” (Trade bad coffee for good!), ja head kohvi nad ka pakuvad. Kuna see koht on mõeldud peamiselt üliõpilastele (ka omanikud on üliõpilased), on hinnad väga kliendisõbralikud.

Nad röstivad ise enda kohvikus pakutavat kohvi. Väikesed kogused tagavad ühtlase kohvikvaliteedi. Selle väikse kohviku kohvimenüü ja kohvipruulimise meetodite valik on tõeliselt muljetavaldavad.

Kui mina seal käisin, oli neil menüüs neli erinevat kindlast piirkonnast pärinevat tõelise isikupära ja iseloomuga kohvi. Ise proovisin Tansaania Peaberryt (viimane lemmik!), mis oli valmistatud seadmega Clever Dripper. Hämmastavalt selge maitse ja palju marjanüansse. Tuleb tunnistada, et see kohvik ja seal pakutav kohv olid äärmiselt muljetavaldavad. Kui otsid hästi hubast kohvikut ja head kohvielamust, siis oled leidnud õige koha. Minu lemmikkoht.

Koduleht: www.thelivingroomtallinn.com

Facebook: www.facebook.com/thelivingroomstudentcafe

Gourmet Coffee Ülemiste: parim koht kohvi kaasaostmiseks

Ülemiste City´s Tallinna Lennart Meri lennujaama lähedal asuv väike kohvik kohvi kaasaostmiseks – jääb kesklinnast küll pisut kaugele, kuid väärib siiski külastamist. See on parim koht, kust võtta hommikul tööle minnes tee pealt kohv kaasa ja saada seejuures parimat kvaliteeti. Kohvi, mida nad kasutavad, on röstinud Eesti kohvi röstikoda Coffee People. Tellisin neilt Hondurase Inga Apontet, mis valmistati seadmega Hario V60. Kohv oli hästi valmistatud ja kõik selle maitseomadused tasakaalus. Nimetaksin seda ideaalseks hommikukohviks.

Sellest poest on võimalik osta ka laias valikus erinevat päritolu kohviube, teesorte ja kõikvõimalikke kohvivalmistamise tarvikuid. Ehk ühesõnaga kõike, mida on vaja kodus kohvi valmistamiseks.

Koduleht: www.gourmetcoffee.ee

Facebook: www.facebook.com/gourmetcoffeeulemiste

Björn Espresso Bar: parim espresso Tallinnas

Kui soovid head espressot, on see koht, mida soovitan sul külastada. Björn Espresso Bar asub Tallinna kesklinnas Radisson SASi lähedal. Nende tähelepanu keskpunktis on kohv ja eelkõige espresso. Kohvivalik muutub aeg-ajalt, seega on sul alati midagi uut avastada. Mul oli võimalus proovida Tansaania PB kohvi, mis oli pärit väikeselt Läti kohviröstijalt Kalve. Tegemist oli hästi tasakaalustatud ja selge maitsega espressoga. Kohvisse suhtutakse siin kohvikus austusega, teenindajad on oma ala professionaalid ja oskavad suurepäraselt vastata kõigile kohviteemalistele küsimustele. Seal olles tekkis mul tunne, et sinna tahaksin kindlasti tagasi minna.

Lisaks võrratule espressole valmistavad nad ka ülevalamise meetodil valmistatud kohvi ja pakuvad kohvi kõrvale värskeid saiakesi. See on ideaalne koht, kus ühes sõpradega kohvi nautida.

Armastan seda kohta tänu selle lihtsusele, heale teenindusele ja vaimustavale espressole.

Facebook: www.facebook.com/BJÖRN-Espresso-BAR

Back to top